Ośrodek Wsparcia dla dzieci i młodzieży w Jaktorowie

Kadra Ośrodka Wsparcia dla dzieci i młodzieży w Jaktorowie:
Małgorzata Kruk

Dyrektor Krótkoterminowego Ośrodka Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Monar oraz Ośrodka Wsparcia dla dzieci i młodzieży w Jaktorowie, mgr psychologii, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień

Ukończyła na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Wydział Filozofii Chrześcijańskiej kierunek: psychologia, a także Zarządzanie i Administrację Zdrowiem Publicznym przy Akademii Medycznej w Lublinie oraz Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia akredytowane przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Ukończyła też szereg szkoleń i warsztatów z zakresu psychologii klinicznej, diagnozy psychologicznej, pracy z młodzieżą i dorosłymi, między innymi szkolenia z zakresu Dialogu Motywującego oraz pierwszy moduł szkolenia psychoterapeutycznego DBT Comprehensiv organizowane przez Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno- Behawioralnej.

Jest autorką i współautorką publikacji, w tym recenzowanych oraz warsztatów, szkoleń z obszaru profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych i chemicznych, w tym rekomendowanego (KBPN,PARPA,IPIN,ORE) programu profilaktyki w oparciu o wartości Laboratorium Wiedzy Pozytywnej Stowarzyszenia Monar. Odznaczona honorową Czerwoną Kokardką – nagroda Ministra Zdrowia, za działalność społeczną w obszarze edukacji, profilaktyki i pomocy osobom żyjącym z HIV.

Wiele lat związana zawodowo z Kliniką Chorób Zakaźnych wieku Dziecięcego. Jest współautorką rekomendacji PTN AIDS dotyczących przekazywania przekazywania z opieki pediatrycznej do opieki dla dorosłych nastolatków i młodych dorosłych wertykalnie zakażonych HIV.

Całe życie zawodowe związana była z sektorem pozarządowym. Koordynowała i realizowała ogólnopolskie kampanie społeczne z zakresu edukacji, profilaktyki czy przeciwdziałaniu dyskryminacji. Między innymi kampanie: H jak HIV, Hivokryzja czy Znaj Ryzyko. Koordynowała przez wiele lat działalność portalu uzaleznieniabehawioralne.pl. Koordynuje nadal działalność warszawskiego portalu stopuzaleznieniom.pl. W sektorze pozarządowym odbywała staże i wizyty studyjne w NGO oraz instytucjach publicznych zajmujących się szeroko rozumianą pomocą osobom uzależnionym i profilaktyką uzależnień min w Portugalii, Norwegii, Francji.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi zarówno w lecznictwie ambulatoryjnym, dziennym jak i stacjonarnym. Swoją pracę poddaje stałej superwizji. 

Zainteresowania: Suwalszczyzna, żeglarstwo, podróże 🛶⛵✈️

Izabela Dąbrowska - Kajczuk

Kierownik zespołu terapeutycznego Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Stowarzyszenia Monar w Jaktorowie, pedagog, psychoterapeuta uzależnień, socjoterapeuta

Absolwentka studiów na kierunku pedagogika (Wyższa Szkoła Pedagogiki im. Janusza Korczaka w Warszawie). Absolwentka Studium Profilaktyki Uzależnień i Studium Metod Psychokorekcyjnych i Socjoterapii. Posiada certyfikaty z zakresu profilaktyki oraz psychoprofilaktyki i socjoterapii Towarzystwa Psychoprofilaktycznego. Absolwentka Studium Terapii Uzależnień w Federacji Społeczności Terapeutycznych akredytowane przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, posiada certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień.

Ukończyła szkolenie DBT Comprehensiv organizowane przez Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno- Behawioralnej. Ukończyła szereg szkoleń i warsztatów z zakresu pomocy psychologicznej dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Odbywała staż zawodowy we Włoskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych FICT w Modenie. Przez 25 lat pracy zawodowej związana była m.in.z Powiślańską Fundacją Społeczną, ze Stowarzyszeniem Monar, Szpitalem Psychiatrycznym przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie, Poradnią Leczenia ZOZ Praga Północ, Krótkoterminowym Ośrodkiem Leczenia Uzależnień w Czarnym Lesie.

Od ponad 10 lat realizuje projekty, szkolenia, zajęcia profilaktyczne w Fundacji Studio Psychologii Zdrowia. Od czerwca 2021 roku zastępca dyrektora, psychoterapeuta uzależnień , w Krótkoterminowym Ośrodku Leczenia Uzależnień Stowarzyszenia Monar w Budach Zosinych.

Zainteresowania: film, ogród, natura, kulinaria, podróże 🎥🪴🌳🍜🌍

Alicja Bełdowska

Socjolog, wychowawca, psycholog sportu

Socjolog oraz wychowawca. Kwalifikacje zdobywała w Collegium Civitas. Ukończyła studia podyplomowe z psychologii sportu na SWPS. Od wielu lat pracuje z dziećmi, w tym również w sporcie.

Doświadczenie zdobywała m. in. w ramach wolontariatu w fundacji Big Brothers Big Sisters of Poland. Przez treningi sportowo-ruchowe uczy dzieci dobrej komunikacji z innymi, pewności siebie oraz zarządzania swoimi emocjami.

Zainteresowania: jeździectwo, medytacja, języki obce 🐎🧎‍♀️👅

Katarzyna Matłacz

Psycholog

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Nauczyciel oraz trener z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Prowadziła m. in. treningi skutecznego uczenia, warsztaty profilaktyczne oraz psychoedukacyjne. Pracowała również jako psycholog w jednej z podwarszawskich szkół.

Wspiera w różnego rodzaju trudnościach w nauce oraz pomaga w problemach emocjonalnych. Prywatnie żona oraz mama dwóch dorosłych synów. Kasia pisze o sobie: „Lubię pracę z ludźmi i wśród ludzi, ciekawi mnie ich życie, sposób myślenia i emocje.”

Zainteresowania: czytanie książek, spacery po lesie, szydełkowanie 📚🏕🪡

Patrycja Porębska

Psycholog

Absolwentka psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Praktykę odbywała na półkoloniach z treningiem umiejętności społecznych, a także na oddziale leczenia uzależnień. Wielokrotnie pełniła rolę wychowawcy na wyjazdach z dziećmi i młodzieżą. Zawodowo była również asystentką osobistą osób z niepełnosprawnościami.

Brała udział w warsztatach poszerzających wiedzę z zakresu empatycznego słuchania oraz komunikacji. Patrycja pisze o sobie: „Kieruję się przeświadczeniem, że największą siłą, zmieniającą człowieka i świat wokół niego jest miłość, a jej ważnym elementem podarowany sobie nawzajem czas i wsłuchiwanie się w to, co ma w sobie druga osoba.”

Zainteresowania: relacje międzyludzkie, taniec, śpiew, natura 🤝💃🎤🍀

Agnieszka Warzec

Pedagog specjalny, terapeuta SI

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju i wczesnej interwencji. Dyplomowany terapeuta integracji sensorycznej i terapii słuchowej Neuroflow. Koordynator WWR w niepublicznej poradni psychologiczno- pedagogicznej. Ukończyła studia z zakresu zarządzania oświatą.

W swojej pracy wykorzystuje wiedzę pozyskaną z szeregu szkoleń m.in.  terapii neurotaktylnej, terapii ręki, wspomagania rozwoju mowy z wykorzystaniem gestów GORA. W zakresie świadczonej pomocy koncentruje się na wsparciu rodziców w procesie terapeutycznym.

Agnieszka pisze o sobie: “Stale poszukuję nowych rozwiązań terapeutycznych, szukam odpowiedzi “dlaczego?”. Cieszę się rozmową z drugim człowiekiem. Moja rodzina jest dla mnie największym wsparciem.”

Zainteresowania: historia współczesna Polski, filmy Stanisława Barei, jest również wiernym kibicem siatkówki 🇵🇱📽🏐

Szymon Waćkowski

Pedagog

Absolwent kierunku Praca Socjalna na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz przyszły absolwent Pedagogiki. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywał w różnych Fundacjach w trakcie kolonii oraz praktyk. Brał udział w szkoleniach z zakresu Komunikacji bez przemocy.

W przeszłości uprawiał szermierkę, był prezenterem radiowym i pracował przez krótki czas w telewizji. Szymon pisze o sobie: „Uwielbiam pracę z ludźmi i myślę, że jest to moim powołaniem. Staram się pracować nad komunikatywnością oraz empatycznym słuchaniem”

Zainteresowania: relacje międzyludzkie, sport (koszykówka i piłka nożna), spędzanie czasu z ludźmi, seriale 🤝🏀⚽👥📺

Zadanie „PROFESJONALNA SIEĆ wsparcia dla dzieci i młodzieży na Mazowszu” współfinansowane ze środków finansowych Województwa Mazowieckiego na lata 2023-2024.

Wsparcie, empatia, rozwój – stawiamy na dzieci i młodzież.