rozpocznij terapię

Rozpocznij terapię

Jeśli chcesz podjąć terapię w naszym ośrodku i zostać przyjęty do naszej społeczności skontaktuj się z nami.

Oto numery telefonów:
46 / 856 51 91
690 190 541

Zgłoszenia przyjmowane są bezpośrednio od osób zainteresowanych i osób bliskich, z poradni uzależnień i punktów konsultacyjnych, placówek zajmujących się terapią i poradnictwem, kuratorów sądowych i innych podmiotów.

Zasady obowiązujące przy przyjmowaniu do ośrodka:

  • termin przyjęcia do ośrodka jest ustalany po wcześniejszej konsultacji telefonicznej;
  • przed przyjęciem wymagamy od osoby zainteresowanej leczeniem kilkudniowej abstynencji, a w przypadku długotrwałego zażywania środków psychoaktywnych – pobytu na oddziale detoksykacyjnym;
  • prosimy o zapoznanie się z programem terapii, dokumentami określającymi prawa i obowiązki pacjenta oraz procedurami obowiązującymi pacjenta, a następnie podpisania oświadczeń o zapoznaniu się z tymi dokumentami.

Dokumenty, które należy mieć ze sobą:

  • skierowanie od lekarza (do pobrania) – może to być lekarz rodzinny, lekarz pierwszego kontaktu lub psychiatra;
  • w przypadku posiadania ubezpieczenia – zaświadczenie o ubezpieczeniu (Rodzinna Legitymacja Ubezpieczeniowa, Legitymacja Emeryta/Rencisty, Zaświadczenie z ZUS, kserokopia druku ZUS RMUA i ZUS ZCZA);
  • dokument tożsamości (dowód osobisty, tymczasowy dowód osobisty, paszport;
  • numer PESEL;

Zabierz także ze sobą test narkotykowy zakupiony w aptece – np. Multi-drug test – oraz rzeczy osobiste: środki higieny, ręczniki, obuwie, obuwie do domu, obuwie sportowe, klapki pod prysznic, odzież i obuwie robocze oraz odzież stosownie do pory roku.

Nie zabieraj rzeczy wartościowych, laptopów czy odtwarzaczy muzyki. Zwróć też uwagę, by to, co weźmiesz ze sobą nie miało reklam alkoholu, różnych logotypów czy symboli związanych z odurzaniem się.